Twoje ciało nie jest tylko Twoje!!!

Ludzkie komórki stanowią jedynie 43% całkowitej liczby komórek w organizmie. Reszta to nasza flora bakteryjna.

Jeśli bylibyśmy w stanie policzyć wszystkie komórki ludzkie to właśnie ten numer byłby wynikiem naszej matematycznej kalkulacji.

Prof. Rob Knight z University of California San Diego powiedział BBC: „Jesteśmy w przewadze flora mikrobem a nie człowiekiem”.

W samych jelitach nosimy prawie 2 kg drobnoustrojów! Czy nie jest to fascynujące?

To mikroskopijne stworzenia osiedliły każdy centymetr naszego ciała zaczynając od dłoni, twarzy, stóp, języka, oczu, kończąc na przewodzie pokarmowym i jelitach. Te bakterie, wirusy, grzyby są wszędzie w naszych ciałach i poza nimi.

Florę bakteryjna można podzielić na 3 rodzaje: dobrą, złą i neutralną.

Jeśli dobra flora jest pod kontrolą, twoje ciało będzie zdrowe i szczęśliwe, bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty będą pracować dla ciebie, działać i spełniać niektóre niezbędne funkcje. W takiej harmonii powinieneś cieszyć się równowaga hormonalna, zdrowym trawieniem, silnym układem odpornościowym, chroniącym przed chorobami i produkującym niezbędne witaminy.

Jeśli ta zła flora przejmie kontrole będzie to oznaczało przerost patogenów, pasożytów i grzybów. Te stworzenia zrobią wszystko, aby się rozmnażać i żyć własnym szczęśliwym życiem, używając twojego ciała jako gospodarza.

Wiele badań wiąże mikrobom z chorobami takimi jak choroba zapalna jelit, choroba Parkinsona, rak, depresja i lęk, autyzm, schizofrenia, otyłość i wiele innych.

Neutralna flora z kolei przyjmuje stronę przewarzającej siły. Przy przeroście pozytywnej, to właśnie ja będzie wspierała tym samym równie szybko może się przeciwko niej obrócić.

Kim więc jesteśmy? … Jesteśmy tylko skorupą, gospodarzem mikroorganizmów które są kluczowe dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Opiekuj się nimi dobrze i karm je dobrze.

Holistyczne podejście, które oferuję w mojej praktyce, wspomaga odbudowę naturalnego mikrobomu. Niezależnie od tego, czy twoje ciało czy umysł walczą obecnie z choroba ja mogę ci pomóc w drodze do wyzdrowienia. Skontaktuj się ze mną, jeśli chciałbyś poznać szczegóły.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *